Formació en comunicació social i programari lliure per a entitats

Colectic - Informàtic
Imatge que reflecteix la comunicació a través del telèfon mòbil i les xarxes socials
Imatge que reflecteix la comunicació a través del telèfon mòbil i les xarxes socials

Formació en comunicació social i programari lliure per a entitats

Colectic - Informàtic

Resum: 

Des de la cooperativa Colectic animen les entitats a apostar per la comunicació social i la sobirania tecnològica. Ofereixen càpsules formatives en línia per aprofundir en diferents àrees i donar un impuls a la comunicació de l'entitat.

La tardor és el moment ideal per formar-se i començar el curs amb nous reptes. Si aquests tenen a veure amb la comunicació i la gestió de les entitats, la cooperativa d'iniciativa social Colectic els dona un cop de mà, oferint formació en línia en eines de gestió de programari lliure, WordPress i periodisme digital. Concretament, impartirà tres càpsules temàtiques de quatre o sis hores de durada, que es desenvoluparan del 24 de setembre al 7 d'octubre de 2018.

WordPress per a entitats i persones voluntàries

Fàcil d'instal·lar, configurar i usar, de programari lliure, gratuït i amb una gran comunitat al darrere. Així és WordPress, l’eina ideal per crear la plana web de la teva entitat.

Mitjançant aquesta formació les persones participants podran:

  • dissenyar l'estratègia web de l'entitat,
  • identificar objectius comunicatius per a la plana web,
  • conèixer funcionalitats i extensions específiques per a 'non-profit'.

La inscripció ja és oberta.

Periodisme digital: com parlar d’entitats a les xarxes socials

Com expliquem a Internet la nostra entitat? Les tècniques de periodisme digital ens poden ajudar a comunicar i difondre millor la missió, les activitats i les campanyes de la nostra entitat, donant-nos més visibilitat i reconeixement.

Mitjançant aquesta formació les persones participants podran:

  • adaptar el contingut publicat a les xarxes a les característiques particulars d'aquestes
  • adequar aquest específicament per tal d'assolir els objectius de la comunicació: arribar a les destinatàries.

La inscripció ja és oberta.

Eines de gestió i programari lliure

Per què paguem per llicències de programari quan tenim opcions lliures, obertes i gratuïtes al nostre abast? Aquest curs presenta l'abecedari del programari lliure per a entitats!

Mitjançant aquesta formació les persones participants coneixeran:

  • les diferents llicències privatives i lliures de programari i de continguts;
  • les alternatives lliures i obertes de programari pel dia a dia de les entitats, i
  • estratègies de canvi a programari lliure.

La inscripció ja és oberta.

Tots tres cursos estan reconeguts pel Pla de Formació de l'Associacionisme i el Voluntariat de Catalunya i s'impartiran a través de l'aula virtual d'aquest. S'adrecen a persones membres, sòcies i voluntàries i altres persones vinculades amb el món associatiu a Catalunya. Concretament, a persones vinculades amb la comunicació i difusió de l'entitat.

Afegeix un comentari nou